[ úvod ]

Projekt: "Športové a oddychové centrum"

[ diskusia ]

Projekt bol podaný. Čaká na spracovanie.Realizácia projektu je situovaná v horskej obci Vernár, ktorá ako súčasť Národného parku Slovenský raj je spojnicou s Národným parkom Nízke Tatry. V tesnej blízkosti centra obce sa za budovou obecného areálu nachádza bývalý hospodársky dvor. Súčasťou daného priestoru je nefunkčné kúpalisko a 30 rokov stará nelegálna skládka odpadu. Smeti z danej skládky zasahujú aj do priľahlých potokov.

V rámci projektu chceme odstrániť dané smetisko a na jeho mieste vytvoriť park s detským ihriskom a malým altánkom s otvoreným ohňom. Súčasťou projektu bude aj rekonštrukcia kúpaliska a jeho prerobenie na vodnú protipožiarnu nádrž.

V závislosti od finančných možností chceme v budúcnosti priestor doplniť viacúčelovým ihriskom slúžiacim na tenis, volejbal, nohejbal, bedminton a v zime na hokej. V rámci súčasného projektu bude ihrisko len v podobe zarovnaného terénu so stĺpmi a sieťou.

Odstránením smetiska, vyčistením priľahlých potokov a úpravou okolia a výsadbou zelene chceme dosiahnuť priestor o rozlohe cca 2400 m2, ktorý bude ponímaný ako oddychové centrum využívané všetkými vekovými kategóriami občanov obce Vernár ako aj turistami navštevujúcimi Slovenský Raj.

Cieľom projektu je premena schátralého areálu na príjemné športové a oddychové centrum.

Vybudovaním ohniska s altánkom sa čiastočne obmedzí vytváranie ohnísk turistami a občanmi na miestach, ktoré nie sú v Národnom parku povolené.

Vytvorením vodnej nádrže sa docieli väčšia bezpečnosť pre prípady väčších lesných požiarov.

Dôležitým cieľom je aj aktivizácia občanov a predovšetkým mládeže obce Vernár na skultúrnenie obce a vytváranie ekologického povedomia.

Realizácia projektu bude mať prínos pre nasledujúce skupiny občanov:
- rodičia s deťmi využívajúci detské ihrisko,
- mládež obce využívajúca športové ihrisko a altánok,
- turisti využívajúci športové ihrisko a altánok s ohniskom na večerné posedenia pod holým nebom,
- dôchodcovia obce využívajúci lavičky na posedenia a klebety.

-Grafické znázornenie

Diskusia

Pridať príspevok

* - povinný údaj
Meno:* Text:*
Mesto:
Predmet:

Príspevky

go go, 2008-12-10 16:56:52

no nic chlapci ale uz by ste preto mohli aj nieo urobyt aby sa to dalo vsetko do pohybu uz ten projekt robyte vyse troch rokou ta de sme uz by ste mali nieco fakt robyt viem ze je to tazke ale da sa to a aka doba je tak je to dost zahambujuce pre obec ze nema nic take a je vstupnou branou do slovenskeho raja a nizkych tatier

Bufy, 2006-05-27 11:16:56

Co takto vyclenit cast arealu so zatravnenou plochou pre potrbey turistov. Tato cast by sluzila ako stanovy tabor alebo kemping. Vernar totiz nema ziadne ofiacialne miesto na stanovanie a turisti prestavaju kade-tade.